Przypadków, w których małżeństwo kończy się rozwodem, jest całe mnóstwo. Zakończenie związku w ten sposób, niezależnie od tego, czy trwał on kilka lat, czy kilka dekad jest skomplikowaną sprawą, nie tylko ze względów prawnych, ale też uczuciowo-emocjonalnych. Dla jednych to koniec stabilnego, poukładanego życia, dla innych uwolnienie się od konfliktów i problemów, a wszystko to zależy od powodów rozwodu.

Czasem jednak sytuacje, które doprowadziły do rozpadu małżeństwa, są zaskakujące lub absurdalne tak bardzo, że ludzie często nie mogą uwierzyć, że z takich powodów można wystąpić o rozwód. Demotywatory o takich przypadkach cieszą się sporą popularnością, jednych po prostu bawią, a inni się z nimi całkowicie zgadzają. Dlatego też stworzyliśmy listę najpopularniejszych demotywatorów o rozwodach.

Demotywatory – rozwód nie zawsze musi być smutny

Zanim przedstawimy naszą listę, przybliżmy nieco temat samych demotywatorów. Są to najczęściej obrazki umieszczone w czarnej ramce, pod którymi znajduje się tekst nawiązujący do grafiki powyżej. Jego głównym zadaniem jest zazwyczaj rozbawić czytelnika, jednak są też demotywatory informacyjne, zawierające w treści np. opisy wydarzeń na obrazku, demotywatory skłaniające do refleksji, z ważnym przekazem. Najlepsze demotywatory to te przedstawiające komizm sytuacyjny – są zabawne, a jednocześnie znajduje się w nich ziarnko prawdy.

Jakie są więc najpopularniejsze demotywatory rozwodowe?

Tymczasem po rozwodzie – prosta forma i prosty przekaz. Obrazek ukazuje stojak na noże w kształcie człowieka, przez którego owe ostrza przechodzą. Jest to przenośnia ran psychiczno – emocjonalnych, które odnoszą ludzie w trakcie rozwodów. Można go też zinterpretować od strony ekonomicznej, gdyż podczas rozwodów zawsze występują kłótnie o podział majątku.

Przed rozwodem vs. Po rozwodzie – dosyć popularne demotywatory o rozwodzie, często spotykane z różnymi obrazkami, na których zazwyczaj znajduje się ta sama osoba przed i po makijażu. Jest to nawiązanie do sytuacji, w której w czasie trwania małżeństwa partnerzy przestają o siebie dbać i przykładać wagę do swojego wyglądu, natomiast zaraz po jego zakończeniu znów „robią się na bóstwa”.

Żyj tak, żeby codziennie wyglądać tak szczęśliwie, jak Nicole Kidman, która w 2001 wychodziła z sądu po rozwodzie z Tomem Cruise – to demotywator rozwodowy z kategorii tych zabawniejszych. Sprawa Tej pary była głośna na cały świat, a kiedy w końcu doszło do rozwodu, uradowaną Nicole przy wyjściu z sądu sfotografowali paparazzi. Widać, że zarówno związek, jak i proces musiały być niesamowicie ciężkie, natomiast sam obrazek niesie ważny przekaz, aby żyć tak, by niczego nie żałować i być szczęśliwym.

Młody wygląda, jakby był na swoim drugim rozwodzie – kolejny zabawny demotywator rozwodowy. Zdjęcie opatrzone tym napisem przedstawia małego chłopca siedzącego na krześle, ubranego w garnitur z wystającą koszulą i poluzowanym krawatem. Jego mina i pozycja wyraźnie wskazują na zmęczenie i znudzenie, co często ma miejsce w takich sytuacjach. Można też zauważyć trochę podobieństwa do postaci Ala Bundy z serialu Świat według Bundych.

Na rozwodzie rodziców najbardziej cierpią dzieci – demotywator o mocniejszym przekazie, w prostej formie. Obrazek przedstawia złamane serce z dopiskiem „you broke my heart”, co ma symbolizować złamane serce dziecka po rozstaniu rodziców. Dzieci często nie rozumieją, dlaczego rodzice od siebie odchodzą, często są też obiektem spornym w trakcie procesu, a niekiedy sami dorośli wykorzystują je, żeby w samej sprawie ugrać więcej dla siebie.

Po rozwodzie żona zabrała swoją połowę – dosyć prosty w przekazie demotywator. Zdjęcie przedstawia połowę domu w nieznanej lokalizacji. Wygląda to tak, jakby druga połowa została od niego odcięta i zabrana przez żonę w wyniku procesu rozwodowego. Z jednej strony jest to zabawny demotywator ukazujący absurd podziału majątku, z drugiej nieco smutny, pokazujący jak bezwzględne potrafi być w takich przypadkach prawo.

Powyższe demotywatory o rozwodzie należą do tych najpopularniejszych, jednak jest ich znacznie więcej. Jeśli chcesz się z nimi zapoznać, to koniecznie sprawdź portal redmik.pl, gdzie znajdziesz też memy i inne obrazki, które rozbawią Cię do łez!