Chcesz się rozwijać i ciągle szukasz inspiracji? Sprawdź poniższe pozycje książkowe i wprowadź do swojego biznesu konkretne wskazówki, które ułatwią Ci szybki rozwój i dadzą zauważalne efekty.

Do walizki podróżnej warto spakować wciągającą powieść, jak i inspirującą książkę biznesową, która sprawi, że po powrocie z urlopu ze zdwojonymi siłami zabierzesz się do pracy nad własną firmą. Ta powinna być nie tylko przyjemną lekturą, ale inspirować i popychać do zmian, które przyniosą w przyszłości wymierne korzyści. Poniżej znajduje się lista kilku książek — pozycji obowiązkowych — które z przyjemnością przeczytasz także na leżaku. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie kilku lektur już przed urlopem. Tutaj kupisz wszystkie wymienione poniżej książki i zafundujesz sobie relaks i przy okazji potężną dawkę wiedzy.

12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy – Brian. P Moran, Michael Lennington

Poradnik napisany przez Briana Morana i Michaela Lenningtona to innowacyjne spojrzenie na planowanie. Autorzy przekonują, że rozsądniejsze i przynoszące większe korzyści jest planowanie na 12 tygodni, zamiast 12 miesięcy. Choć nie wydaje się to niczym wyjątkowym — to działa! Z metody skorzystało wiele znanych i lubianych, między innymi Bill Gates. Efekt? Wzrost przychodów firmy oraz większa efektywność. Jeżeli ciągle szukasz dla siebie odpowiedniej metody planowania i realizacji celów, to zdecydowanie sięgnij po tę pozycję. To nie tylko teoria, ale także sprawdzone sposoby i zasady skutecznego działania — od A do Z. Planowanie na 12 tygodni, to świetna metoda nie tylko dla indywidualnej osoby, ale i całych firm. Pozwala ona między innymi na szybkie sprawdzanie efektów działań, jak i niegubienie z oczu najważniejszych postanowień zaplanowanych na najbliższe tygodnie.

Zapytaj Garyego -Gary Vaynerchuk

„Zapytaj Gary’ego” to książka, która powinna znaleźć się na półce każdego przedsiębiorcy. Nie jest to zwykły poradnik, a zbiór pytań od osób obserwujących działania Gary’ego i jego odpowiedzi. Warto w tym momencie wspomnieć, że Gary jest amerykańskim przedsiębiorcą, który najpierw rozkręcił rodzinny biznes handlu winem, a potem stworzył takie firmy, jak VaynerMedia i VaynerX. Tym samym „Zapytaj Gary’ego” to wiele wskazówek, które od razu możesz wprowadzić do swojego biznesu. Pozycja ta także świetnie sprawdza się na wyjazd – możesz czytać ją od deski do deski albo wybierać interesujące pytania i pomijać te, które Cię nie dotyczą.

Zasługujesz na sukces – Kamila Rowińska

To książka skierowana głównie do kobiet, jednak i mężczyźni znajdą w niej przydatne informacje. „Zasługujesz na sukces” to kompleksowy poradnik prowadzenia własnego biznesu. Autorka porusza nie tylko kwestie dotyczące firmy, ale i zdrowia, efektywności, budowania zespołu, czy zarządzania czasem. Do książki dołączone są także 2 płyty DVD z wywiadami z innymi ludźmi sukcesu. Tym samym poradnik ten jest prawdziwym kopniakiem motywacyjnym, a także inspiracją – nie tylko do prowadzenia lepszego biznesu ale także zadbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy? – Joanna Wrycza-Bekier

Jeśli samodzielnie tworzysz teksty na swoją stronę bądź social media, to warto nauczyć się robić to dobrze. Tak, by pisać nie tylko poprawnie, ale i w sposób interesujący dla czytelnika. „Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy?” to książka, która krok po kroku przedstawi Ci najważniejsze informacje o tworzeniu dobrych treści, a także praktyki warte naśladowania. Wystarczy zastosować umieszczone w niej porady, by mieć pewność, że dajesz swoim odbiorcom prawdziwą wartość i lepiej budujesz wizerunek swojej marki.

Rozwijanie firmy wymaga ciągłego poszerzania horyzontów i zdobywania nowej wiedzy. Powyższe pozycje są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.