Czas jesienno-zimowy sprzyja spędzaniu czasu w zaciszu domowym. Niestety czas na wyjazdy rowerowe, krótkie wypady w góry czy długie spacery minął wraz ze znacznym obniżeniem temperatury. Jak zatem sprawić, by czas minął nam w miłej atmosferze? Podpowiadamy.

Czy istnieje lepszy sposób na wieczór niż kanapa i serial?

Dla wielu osób jedyny prawidłowy sposób na spędzanie wolnego wieczoru to kanapa, chipsy i telewizja, ze szczególnym uwzględnieniem ulubionych serwisów streamingowych. Te z kolei nie dają nam się nudzić – praktycznie każdego tygodnia otrzymujemy informacje o nowych serialach i filmach, które wręcz proszą się o zobaczenie. Na dobrą sprawę poza pracą i snem moglibyśmy cały czas oglądać nowości filmowe i serialowe, a i tak nie bylibyśmy w stanie zobaczyć wszystkiego.

Ale czy to właśnie jest nasz sposób na spędzanie wolnego czasu? Czy chcemy się definiować jako osoba, która każdego wieczoru zasiada na kanapie i niby razem, ale jednak oddzielnie doświadczać kolejnych odcinków serialu, o którym za kilka tygodni i tak zapomnimy? Na szczęście nie samym telewizorem człowiek żyje. Do dyspozycji mamy niesamowite repozytorium innych zajęć, które w bardziej jakościowy sposób zajmą nasz wolny czas.

Literatura? Nie samym mainstreamem człowiek żyje

Na początek to, co naprawdę może nas porwać zimowym wieczorem i przy okazji stać się pasją, w której zatracimy się na dobre. Mowa tu oczywiście o książkach. Literatura to doskonały sposób nie tylko na zajęcie wolnego czasu, ale także na niezbędny relaks, odpoczynek umysłu, a przy okazji poszerzenie horyzontów i zdobycie nowej wiedzy. By to czynić, wcale nie potrzebne nam są specjalistyczne książki naukowe. Przykładem może być świetna pozycja Mój rok relaksu i odpoczynku, która w refleksyjny sposób pozwoli nam poznać nową perspektywę życia, albo jedna z powieści noblisty Llosa Mario Vargas.

Jeśli jednak zależy nam na totalnej rozrywce, sięgnijmy po jakąś z dobrze znanych książek publikowanych na liście najlepiej sprzedających się książek w Polsce. Z pewnością znajdziemy tam przynajmniej jeden kryminał, który pozwoli nam poczuć się jak prawdziwy detektyw i da nam szansę na samodzielne odkrycie prawdy. 

A może potężna dawka skupienia przy układaniu puzzli?

Puzzle to rozrywka dla dzieci? W żadnym wypadku. Takie zdanie może wypowiedzieć tylko osoba, która nigdy nie miała do czynienia z potężnymi zestawami puzzle Breaking Bad, liczącymi nawet kilka tysięcy elementów.

Puzzle to doskonała rozrywka dla całej rodziny, a największe zestawy pozwolą współpracować całej rodzinie, by po kilku, a w skrajnych przypadkach nawet po kilkunastu godzinach cieszyć oczy satysfakcjonującym widokiem całkowicie ułożonego projektu. Wspólne układanie puzzli to niesamowita przygoda, która raz przetestowana z pewnością zostanie z nami na dłużej. 

Lego dla dorosłych? Świetny patent na wolny wieczór 

Lego to kolejny sposób na to, by spędzić niezwykle inspirujący wieczór w towarzystwie ukochanej osoby. Prace konstrukcyjne obejmujące składanie modeli Lego niosą za sobą ogrom zalet, takich jak poprawa koncentracji, rozwój logicznego i perspektywicznego myślenia, a także poprawa motoryki. Przy okazji sam model może doskonale prezentować się na regale lub innym widocznym miejscu w salonie. 

Jak dobrać Lego dla dorosłych? To bardzo proste, zważywszy na fakt, że sam producent zdecydował się postawić na specjalne linie dedykowane osobom pełnoletnim. Warto przy tym zauważyć, że są to niezwykle wymagające, często liczące kilka tysięcy elementów projekty, które mogą zająć nam nawet kilka dni. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to świetna rozrywka dla całej rodziny.