Czytanie jest pasją i jak każda pasja kosztuje. Dla jednych nie ma problemu, aby wydać kilkadziesiąt złotych na nowości wydawnicze, dla innych jest ogromnym wydatkiem. Czy istnieje tanie czytanie? Tak, i to na wiele sposobów. O tym jak uczynić swoją pasję tańszą znajdziesz w poniższym tekście. Przyjemnej lektury!

Allegro jest największym portalem aukcyjnym na rynku polskim. Znajdziesz na nim nie tylko nowe, ale także używane książki. W zależności od księgarni można otrzymać bardzo ciekawe tytuły za niewielkie pieniądze. Decydując się na zakup książki przez allegro.pl trzeba pamiętać, aby do kosztu zakupu doliczyć koszt transportu. Jeżeli sprzedawca znajduje się w tym samym mięście, co my możemy dogadać się ze sprzedającym i odebrać książkę w punkcie. Ceneo jest porównywarką cen produktów w sklepach internetowych. Bardzo przydatne narzędzie, jeżeli chcemy sprawdzić najniższą cenę. Dotyczy wyłącznie nowych produktów. Do ceny książki trzeba doliczyć koszt transportu. Wiele księgarni oferuje bezpłatną usługę doręczenie, jeżeli klient zamówi książki za określoną przez sprzedawcę kwotę. OLX jest portalem ogłoszeniowym. Znajdziemy w nim ogłoszenia sprzedaży zarówno nowych, jak i używanych tytułów. Podobnie, jak w przypadku allegro.pl do kosztów zakupu trzeba doliczyć transport. Kiedy sprzedający książek mieszka w tym samym mięście, co my możemy umówić się na odbiór osobisty a tym samym zmniejszyć koszt całkowity zakupu. Ebay jest międzynarodowym serwisem aukcyjnych. Szczególnie dla osób czytających literaturę obcojęzyczną może okazać się bardzo ciekawą propozycją. Na polskiej stronie ebay.pl znajdziemy aukcje i ogłoszenia polskich sprzedawców. Na międzynarodowej ebay.com będziemy mieli dostęp do aukcji i ogłoszeń z całego świata. Portal, który pokocha każdy poszukiwacz białych kruków. Regularne poszukiwania mogą zaowocować zakupem niecodziennych okazji wydawniczych. Warto odwiedzać regularnie odwiedzać stronę i szperać a cierpliwość zostanie wynagrodzona! Dyskont książkowy jest wirtualną księgarnią, która w swojej ofercie przez cały czas posiada propozycje wydawnicze w ciekawych ofertach cenowych. Biblioteka i czytelnie są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na regularny zakup nowości wydawniczych lub nie mają miejsca na domową biblioteczkę. Zasoby biblioteczne są na bieżąco uzupełniane, więc nie brakuje w nich tytułów, które niedawno pojawiły się na rynku. Bookcrossing jest to idea zapoczątkowana w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych przez Rona Hornbakera. Polega na nieodpłatnym przekazywaniu książki. Do Polski pomysł „uwolnij książkę” trafił 2003 roku dzięki inicjatywie Macieja Slużyńskiego oraz Lechosława Gawrońskiego. Idea podobna do bookcrosingu przyświeca lokalom, które oferują swoim gościom czytanie książek na miejscu. Jest to swojego rodzaju kawiarnia połączona z czytelnią. Książkę można czytać bez dodatkowych opłat, ale nie można jej zabrać ze sobą do domu. Jest dostępna wyłącznie w lokalu, na miejscu.

Nie ważne jak się zdobywa upragnioną książkę, ważne by pielęgnować pasję czytania. Ma ona ogromny wpływ na charakter człowieka, jego zachowanie, słownictwo oraz wyobraźnię. Dzięki książce wcielamy się w postać bohatera stając się kimś innym.