Wiele osób marzy o tym aby wydać własną książkę, jednak niewielu się to udaje. Osoby, które z pasją zapisują na kartkach niezwykłe historie, często nie mają za sobą żadnych pleców, które pomogłyby im w uzyskaniu pozytywnej opinii od wydawnictwa i wydanie ich książki. Droga do opublikowania własnej książki jest bardzo długa i dość kręta, jednak jeśli ktoś naprawdę marzy o tym, aby swoją przyszłość związać z pisarstwem, jego twórczość spotyka się z aprobatą społeczeństwa i czytelników, nie powinien rezygnować ze swoich marzeń. Musi jednak bardzo się postarać, a niewykluczone, że przyda mu się także sporo szczęścia.
Napisz powieść
Zanim zaczniesz rozmyślać o tym, że nie masz szans na rynku wydawniczym, napisz swoją pierwszą książkę, a dopiero później zaczniesz martwić się o resztę. Wbrew pozorom, pisanie książki wcale nie jest łatwe i wielu pisarzom zajmuje naprawdę dużo czasu. Niekiedy wena przychodzi od razu. Są też i tacy artyści, którzy koncepcję książki mają w głowie już od dawna, ale zupełnie nie wiedzą jak zacząć. Najlepiej będzie wówczas zrobić typową mapę myśli. Autorka słynnego Harrego Pottera wymyśliła większość fabuły na serwetce w niewielkiej kawiarni. Być może podzielisz jej sukces, ale musisz przelewać swoje pomysły na papier, aby nigdzie nie uciekły.
Wyślij książkę do wydawnictw
Kiedy Twoja książka będzie już gotowa, możesz działać dalej. Wyślij ją do jak największej liczby wydawnictw. Zrób to zarówno drogą mailową jak i tradycyjną, pocztową. Niewiele osób lubi czytać książki na komputerze, dlatego będziesz miał większość pewność, że ktoś w ogóle zajmie się jej lekturą. Po miesiącu możesz zadzwonić lub napisać maila do każdego z wydawnictw z zapytaniem czy otrzymali Twoją książkę i czy mieli okazję zapoznać się z jej treścią. Niektórzy z pewnością odpowiedzą Ci, że czeka na nich tyle egzemplarzy nadesłanych przez niedoszłych pisarzy, że nie mają czasu na czytanie kolejnych. Może jednak zdarzyć się tak, że ktoś odpowie Ci twierdząco i zaprosi na spotkanie. Nigdy nie wiadomo.
Zgromadź kapitał na własną publikację
Wydawnictwa bardzo rzadko same finansują wydanie książki i to autorzy są zmuszeni pokryć wszystkie koszty. W ich skład najczęściej wchodzi nie tylko druk, projekt okładki i skład, ale również pewna reklama i dostarczenie jej do dobrych księgarni. Mówi się, że kwota ta, to około 15 tysięcy złotych przy założeniu, że wydrukowane zostanie około 500 egzemplarzy. Nie jest to mało, dlatego warto zacząć odkładać pieniądze, jeśli chcemy, aby nasze marzenie wreszcie się spełniło.