Nie od dziś mówi się, że osoby, które są oczytane, mają zupełnie inne spojrzenie na świat i szersze horyzonty. Bez wątpienia regularne czytanie gazet codziennych i tygodniowych sprawi, że nasza wiedza będzie dużo szersza i będziemy mogli wypowiadać się swobodnie na wiele tematów, porównując wiedzę naszą w innymi uczestnikami konwersacji.
Szersze horyzonty
Osoby, które czytają dużo gazet informacyjnych i naukowych, wiele rzeczy potrafią zrozumieć znacznie lepiej i szybciej niż Ci, którzy nie czytają. Wynika to z tego, że wszystkie przyswojone przez nich informacje łączą się w całość i porządkują według kategorii w mózgu. Dzięki temu mogą oni łączyć fakty, osoby i informacje, a przez to również wypowiadać się na wiele skomplikowanych tematów. Mówi się o nich, że są nie tylko oczytani, ale również bardzo inteligentni. Stają się swego rodzaju elitą, ponieważ niewiele osób we współczesnym świecie w ten sposób poszerza swoja wiedzę.
Rozwiązywanie krzyżówek
Osoby oczytane mają praktycznie zerowy problem z odgadnięciem nawet najtrudniejszych haseł w krzyżówkach. Można również zauważyć, że rozwiązują ich znacznie więcej niż te osoby, które nie wykazują zainteresowania czytanie prasy. Dużo łatwiej idą im również wszelkiego rodzaju łamigłówki i konkursy. Wykazują znacznie większą elokwencję i poziom inteligencji niż przeciętny człowiek.
Prasówka w telewizji
O prasówce można mówić nie tylko w kontekście gazet drukowanych. Wiele osób poszerza swoją wiedzę również oglądając kanały informacyjne czy przeglądając popularne serwisy internetowe. Gazety mają również wiele wydań elektronicznych online, z których znacznie częściej korzystają młode osoby. W erze XXI wieku, niewiele osób ma czas i ochotę zasiąść nad gazetą z kubkiem pysznej kawy i delektować się informacjami, które przekazują dziennikarze prasowi. Ze względu na wciąż postępującą technologię i nowoczesne rozwiązania, preferowany jest raczej najprostszy sposób pozyskiwania wiedzy i informacji. Wiadomości można już nawet odczytać w smartphonie, tablecie czy inteligentnym zegarku.