Wychowanie jest długotrwałym procesem, na który składa się wiele elementów. Jedną z nich jest czytanie książek. Udowodniono naukowo, że codzienne czytanie książek na głos ma nieoceniony wpływ na kształtowanie się i rozwój dziecka. Dziecko, któremu rodzice czytają bajki znacznie częściej sięgnie po książkę. Miłość do literatury jest ogromną pasją, która w czasach smartfonów, tabletów i komputerów zanika. Dzięki naszej trosce i poświęceniu pokażemy dziecku jak czerpać nieograniczoną przyjemność z czytania książek i z własnej wyobraźni.

Odpowiedni wybór literatury nie jest zajęciem trudnym. W każdej księgarni są oznaczenia, na których półkach znajduje się literatura dziecięca. Pierwszą książkę dla dziecko można kupić będąc w ciąży. Czytanie na głos dziecku w łonie matki ma ogromny wpływ na jego rozwój. Głos matki działa na niego kojąco i uspokajająco. Czytanie od najmłodszych lat uczy języka, wzbogaca zasób słów oraz pomaga się wysłowić. Nauka języka jest procesem, który wspomagany codzienną lekturą naturalnie rozbudowuje słownik dziecka. Koncentracja uwagi u najmłodszych dzieci jest bardzo trudna. Poprzez wieczorną lekturę nie tylko pomagamy się uspokoić i wyciszyć przed nocnym snem, ale uczymy dziecko koncentracji uwagi. Czytanie ma wpływ na wychowanie. Historie, które są opowiadane w bajkach ukazują, że na świecie istnieje dobro i zło. Pozytywni i negatywni bohaterowie uczą dziecko jak należy postępować i że złe uczynki są karane. Kiedy mamy problem z wytłumaczeniem dziecku trudnych tematów warto wspomóc się odpowiednią lekturą. Na jej podstawie wyjaśnimy trudne pojęcia, jak śmierć bliskiej osoby czy nieufanie obcym. Dzięki bajkom dzieci uczą się empatii. Poznają nie tylko dobre emocje, ale i złe takie, jak smutek, ból. Słuchając bajem wyobrażają sobie postaci a tym samym rozbudowują swoją dziecięcą wyobraźnię. Dzięki bajkom i ciekawym książką dostarczamy dzieciom wszechstronnej wiedzy. Seria książek dla ciekawskich dzieci może zainteresować nawet dorosłych. Są w nich zawarte trudne pytania, na które rodzice bardzo często nie znają odpowiedzi. Wspólne czytanie książek z dzieckiem zacieśnia więzy rodzinne. Pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości oraz uczy pewności siebie. Ostatnio w telewizji pojawia się kampania społeczna uświadamiająca rodziców, że to od nich zależy, czy dziecko, które wychowują będzie w przyszłości orłem czy nielotem. Dziecko, które obserwuje, jak jego rodzice czytają samo chętniej sięgnie po lekturę w przyszłości. Wieczorna lektura sprzyja na słuchaniu i rozumieniu tekstu. Chroni także przed wtórnym analfabetyzmem. Jest niezmiernie ważne w czasach, gdzie rozumienie tekstu ma fundamentalne znaczenie przy podpisywaniu umów czy dokumentów.

Korzyści płynące z czytania są ogromne. Jedną z najważniejszych jest czas spędzony z dzieckiem. Kiedy czytamy dziecku do snu poświęcamy dla niego swój czas i uwagę. Ma to ogromny wpływ na zdrowie emocjonalne dziecka. Codzienne czytanie wpływa na budowę więzi między dzieckiem a rodzicem. Skupiają swoją uwagę na maluchu dajemy mu poczucie, że jest ważne i kochane.