Okazuje się, że najczęściej prasę kupują kobiety. Nie jest to jednak prasa codzienna, a raczej są to magazyny, które pojawiają się raz w miesiącu i nazywane są prasą kobiecą. Obecnie w Polsce funkcjonuje bardzo wiele tytułów, zarówno naszych rodzimych, jak i wydań prasy zagranicznej przeznaczonej dla kobiet. Wiele pań co miesiąc kupuje te gazety i cieszą się one ogromną popularnością. Jakie gazety czytują polskie panie domu?

Istnieje duża rozbieżność. Niektóre z nich wybierają typowe poradniki. Są to magazyny, w których można dowiedzieć się wiele o pielęgnacji urody, o modzie, gotowaniu i prowadzeniu domu. Poza tym, dużą popularnością cieszą się magazyny modowe, które wskazują najnowsze trendy oraz nowości, jakie pojawiają się w popularnych sklepach. Wiele kobiet korzysta z nich, kiedy wybierają się na zakupy.

Nowością na polskim rynku prasowym są magazyny lifestyle’owe. Są to magazyny, które pokazują przepiękne miejsca na świecie, a także domy, które są prawdziwymi perełkami. Najczęściej pojawiają się tam również wywiady z mieszkańcami danych domów, a także zdjęcia przyrody, ciekawe porady dotyczące prowadzenia domu i uprawiania ogrodu. Nie brakuje tam również przepisów kulinarnych z różnych stron świata. Po taką prasę sięgają już nie tylko kobiety, ale również chętnie ich partnerzy. Większość z wydań, jest kopią zagranicznej prasy, jednakże coraz częściej prezentuje się tam również polskie zakątki i nasze polskie rodziny. Niestety, cena takich magazynów jest dość wysoka, często kosztują nawet po kilkanaście złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na ich ciekawą oprawę graficzną.