Każda z nas lubi od czasu do czasu, kiedy w domu nie ma wiele obowiązków i można wreszcie odpocząć, usiąść wygodnie w fotelu z kieliszkiem wina i ulubionym czasopismem. Jest to wspaniała forma wypoczynku, po ciężkim dniu i jednocześnie możliwość inspiracji. Prasa kobieca jest bowiem wyjątkowo szeroka w swoim zakresie i każda z nas, niezależnie od tego, czy jest to tak zwana kura domowa, czy kobieta biznesu, powinna w niej znaleźć coś dla siebie.

Decyduje o tym przede wszystkim mnogość tytułów. Wydawane są one raz w miesiącu, raz w tygodniu, lub nawet raz na kwartał. Można wśród nich znaleźć przede wszystkim różnego rodzaju poradniki, ale również tabloidy i gazety plotkarskie, a także czasopisma modowe.

Szczególne miejsce zajmują oczywiście wspomniane powyżej pisma poradnikowe. Są one bardzo doceniane przez panie, które na co dzień zajmują się swoim domem i opiekują się dziećmi. Można w nich znaleźć nie tylko przepisy, ale także porady dotyczące prowadzenia domu i sprzątania go, opieki nad dziećmi i nad zwierzętami. Często znajdują się w takich czasopismach również artykuły związane z naszym zdrowiem i tym, w jaki sposób powinnyśmy dbać o siebie i o całą rodzinę. Każda kobieta, niezależnie od swojego piastowanego zawodu, ani statusu społecznego, znajdzie w takich pismach poradnikowych coś dla siebie.

Czasami wolimy jednak zająć swoją głowę tematyką dużo lżejszą. Wtedy z pewnością z pomocą idą nam czasopisma, które wskazują najnowsze trendy modowe w zakresie ubrań i makijażu. Możemy w nich oglądać przede wszystkim piękne zdjęcia katalogowe ubrań, fotografie z najnowszych pokazów mody i różnego rodzaju metamorfozy. Nie brakuje w nich również wskazówek na temat tego, w jaki sposób zadbać o swoje ciało i włosy. Każda z nas może dowiedzieć się, co będzie modne w tym sezonie, a czego lepiej unikać. Nie jest to prasa wysokich lotów i obecnie najchętniej sięgają do niej raczej nastolatki, ale każda kobieta potrzebuje niekiedy zająć się jedynie kwestiami dotyczącymi wyglądu, ewentualnie poczytać o poradach dotyczących związków i miłości.

Ostatnią grupą gazet kierowanych głównie do pań są oczywiście tabloidy. Są to plotkarskie gazety, które na wszystkich swoich stronach zajmują się tylko i wyłącznie tym, czym zajmują się gwiazdy i jak wygląda ich życie. Tabloidy kochają sensację, dlatego też dziennikarze ich najczęściej fotografują rozmaitych cele brytów w najmniej spodziewanych przez nich momentach. Najczęściej można więc w takiej prasie przeczytać, kto ma problemy rodzinne, kto kogo zdradził i że ktoś ma raka.

Jest to niezwykle niska forma rozrywki, ale o dziwo cieszy się ona dużą popularnością. Wiele pań kupuje tabloidy i namiętnie czytuje je każdego dnia. Być może w ten właśnie sposób odcinają się one od swoich bieżących problemów i skupiają na nieszczęściach innych. Należy jednak zauważyć, że gazety te pozbawione są nawet tekstu. Składają się właściwie z samych zdjęć i ewentualnie podpisu pod nimi oraz krzykliwego tytułu. Zazwyczaj tytuł ten nie ma nic wspólnego z faktyczną sytuacją, która miała miejsce w czyimś życiu.